28-30 Nİsan 2017, Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Alanya/antalyakilavuzu.com > kullanım kılavuzu > Evraklar


Sualtı Ragbisi Gençler U24 (24 Yaş Altı) Türkiye Şampiyonası

28-30 NİSAN 2017, Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu - Alanya/ANTALYA

MÜSABAKA :

Adı : Sualtı Ragbisi Gençler U24 (24 Yaş Altı) Türkiye Şampiyonası

Tarihi : 28, 29 - 30 Nisan 2017, (Cuma-Cumartesi, Pazar)

28 Nisan 2017 Cuma günü saat:13.00’da maçlar başlayacaktır.

Yeri : Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu

TEKNİK TOPLANTI :

Tarihi : 28 Nisan 2017 Cuma

Yeri : Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Toplantı Salonu

Saati : 10.00

BAŞVURU KOŞULLARI :

Akreditasyon :

2017 yılı faaliyet programında yer alan Sualtı Ragbisi Müsabakalarına; 2017 yılı akreditasyon işlemlerini yapan tüm kulüpler katılabilir. Akreditasyon işlemleri için katılımcı kulüp,

 1. Kulüp başlıklı kağıdı ile TSSF Başkanlığına yazılmış 2017 yılında hangi branşların müsabakalarına katılım yapılacağı ile ilgili kulüp başkanı onaylı dilekçe,

 2. İlgili kulüp hangi branşa katılacaksa o branşın en az 1. Kademe Antrenörlük belgesine sahip antrenörün kimlik bilgilerinin bulunduğu yönetim kurulu kararının fotokopisi ile antrenör belgesinin fotokopisini Federasyonumuzun İstanbul birimine ulaştırılması ile akreditasyon işlemi yapılmış olacaktır.

 3. 2017 yılı Akreditasyon işlemi yapmayan kulüpler TSSF faaliyetlerine katılamayacaklardır.

 4. Akreditasyon işlemini tamamlayan kulüp sezondaki bildirim yaptığı branşın tüm müsabakalarına katılmak zorundadır. Mazeretsiz katılmadığı takdirde TSSF’nin uygun göreceği disiplin cezasını kabul etmiş sayılacaktır.

Başvuru Süresi:

Yarışmaya katılacak olan kulüpler ekte belirtilen yarışma katılım formunu en geç 18 Nisan 2017 Salı günü mesai bitimine kadar Federasyonumuzun İstanbul birimine (0216 348 55 44 numaralı) fakslaması gerekmektedir.

BU TARİHE KADAR BAŞVURU YAPMAYAN KULÜPLER MÜSABAKAYA KESİNLİKLE ALINMAYACAKTIR.

LİSANS İŞLEMLERİ :

Başvuru Süresi:

Müsabakaya başvuru yapacak olan kulüplerin lisans evraklarını eksiksiz olarak son başvuru tarihi olan 18 Nisan 2017 Salı gününden önce Federasyonumuza ulaştırmaları gerekmektedir. Belirtilen tarih sonrasında evrak göndermeleri durumunda lisans işlemleri yapılamayacaktır.

SİSTEMDE YAŞANACAK OLUMSUZLUKLARDAN KULÜPLERİMİZİN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN ZAMANINDA LİSANS EVRAKLARINI GÖNDERMELERİ GEREKMEKTEDİR.

Lisans işlemleri ile ilgili olarak Federasyonumuzun internet sitesinde formlar bölümünde bulunan lisans işlemleri bölümünden detaylı bilgi alabilir, formlara ulaşabilirler.

YARIŞMA TALİMATI :

Sualtı Ragbisi Gençler U24 (24 Yaş Altı) Türkiye Şampiyonasına katılacak takım sayısına göre grup elemesi veya tek devreli lig usulü esasına göre oynanacaktır. Bu durum yapılacak teknik toplantıda karara varılacaktır. Buna göre;

 1. Şampiyona teknik toplantısı 28 Nisan 2017 Cuma Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Toplantı Salonunda saat 10.00’de yapılacaktır.

 2. Başvuru yapan takım sayısına göre turnuva süresinde değişiklik yapma yetkisi Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu yetkisindedir. Turnuva Türkiye Şampiyonası adı ile organize edilecek olup 8 takımdan az başvuru olması durumunda Federasyon Kupası 5 takımdan daha az sayıda takımın başvuru yapılması halinde müsabaka iptal edilecektir.

 3. Teknik toplantıya; her kulüp adına, onaylı kafile listesinde ismi yazılı olan takım antrenörü ya da idarecisi olarak görevlendirilmiş, en fazla iki kişi katılacaktır. Yarışmaya katılan kulüpler ile ilgisi olmayan kişiler ve sporcular kesinlikle teknik toplantıya katılamayacaklardır.

 4. Teknik toplantıya geçerli mazeret dilekçesi bildirmeksizin antrenör veya idareci ile katılmayan kulüpler yarışmalara alınmayacak ve herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

 5. Başvuru yaptığı halde turnuvaya katılmayan takımlar disiplin kuruluna sevk edilecektir.

 6. Müsabaka jürisi teknik toplantıda seçilecek olup, şampiyona esnasında ortaya çıkan tartışmalı durumlar jüri tarafından çözümlenip karar verilecektir. Jüri müsabaka başhakemi, başhakem yardımcısı veya hakem, iki teknik kurulu üyesi ve oylama ile seçilen bir antrenörden olmak üzere 5 kişilik müsabaka jürisi oluşturulacaktır.

 7. Yarışmalara katılacak idareci, antrenör ve sporcular izinlerini, bağlı bulundukları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden alacaklardır.

 8. Kulüpler; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı, en fazla 15 sporcudan oluşan takım listelerini ve sporcuların 2017 sezonu vizeli lisanslarını teknik toplantıda Şampiyona Başhakemine teslim edeceklerdir.

 9. Listeler katılımcıların adı soyadı, doğum tarihi ve T.C. Kimlik Numaraları yazılarak hazırlanacaktır. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı takım listesi olmayan kulüpler, lisanssız sporcular ve ferdi lisanslı sporcular yarışmalara katılamayacaktır.

 10. Listelerde silinti ve kazıntı yapılmayacak, silinti ve kazıntı yapılan listeler harcırah ödemeleri için işleme alınmayacaktır. Harcırah ödemeleri, onaylı listede adı bulunan sporcu, antrenör ve idareciye yapılacaktır.

 11. Sualtı Ragbisi Gençler U24 (24 Yaş Altı) Türkiye Şampiyonasında Bayan-Erkek yaş sınırlaması şu şekildedir;

 • Şampiyonaya katılım üst yaş sınırı 23’dür (1994 doğumlular dahil)

 • Şampiyonaya katılım alt yaş sınırı 14’dır (2003 doğumlular dahil).

 • 18 yaş altında bulunan sporcuların veli izni alması ve teknik toplantı sırasında izin belgelerinin Hakem Komitesine ibraz edilmesi gerekmektedir.

 1. Sualtı Ragbisi Federasyon Kupası’nda, takımın maça başlayabilmesi için en az 6 sporcu ile havuz içinde hazır bulunması gerekmektedir (6 kişiden az sporcu ile sahada bulunan takımlar hükmen yenik sayılır (Hükmen yenik skoru şampiyona toplantısında karar verilecektir)).

 2. Programdaki maçlardan herhangi birine sebepsiz yere katılmayan takımlara harcırah ödemesi yapılmayacak ve turnuvaya katılmış sayılmayacaklardır. Gerekçesini bildiren takımların durumları müsabaka jürisi tarafından değerlendirilip karara bağlanacaktır.

 3. Müsabakalara her takım “kulak koruyuculu” koyu renkli (mavi-siyah) ve açık renkli (beyaz) başlıkları ile katılmak zorundadır. Ayrıca mayo renkleri de koyu renk (mavi-siyah) ve açık renk (beyaz) olacaktır. Kulüpler şampiyona da takımlarını temsil eden spor malzemelerini kullanacaktır. Başka kulüplerin isimleri ve logoları bulunan (mayo, başlık vs.) malzemelerle şampiyonaya katılmak yasaktır.

 4. Maçlar, penaltı ve molalar hariç süre durdurulmadan 12'şer dakikadan 2 devre oynanacaktır. Final Maçı, duraklama anlarında süre durdurularak 15’er dk.’lık 2 devre olarak oynanacaktır. Devre arası 5 dakika olacaktır. Takımların maç boyunca bir adet mola hakkı bulunacaktır. Kupa jürisi, maç yoğunluğuna göre maç süresinde değişiklik yapabilir.

 5. Harcırah Durumu: Sualtı Ragbisi Federasyon Kupasında Bayan ve Erkek kategorilerinde ilk 4 sırayı alan takımların 10 sporcu, 1 Antrenörüne tam harcırah (yol+günlük harcırah) , 5-8 sıralamayı alan takımların 10 sporcu ve 1 Antrenörüne ise sadece otobüs rayiç bedeli olan yol ücreti ödenecektir. Antrenör harcırahı ödemesi için en az TSSF 1.Kademe Yardımcı Sualtı Ragbisi antrenörlük belgesi sahibi olması şartı aranacaktır.

 6. Müsabaka sonunda harcırah almaya hak kazanan sporcu, antrenör ve idarecilerin bordro imzası için, kimlik/sporcu lisansı ile hazır bulunmaları gerekmektedir. Müsabakaya katılmayanların ve/veya harcırah formunda şahsi imzası bulunmayanların harcırah ödemesi yapılamayacaktır.

 7. İtirazlar, takım kaptanı, antrenör veya idareci tarafından ilgili maç bitiminden 15 dakika içerisinde hakem masasına sözlü olarak bildirilmesi gerekmektedir. Maç bitiminden 45 dakika içerisinde hakem masasına TSSF MHK Başkanlığına yazılmış itiraz dilekçesi itiraz bedeli (350TL) ile beraber yapılmalıdır. Maç bitiminden ilk 15 dakika içerisinde sözlü olarak itiraz edeceklerini belirtmeyen takımların sonrasında yazılı olarak getirecekleri itiraz dilekçeleri kabul edilmeyecektir.

 8. Şampiyona ile ilgili süresi içinde yapılan her türlü itirazlar; Federasyonun Yönetim Kurulunca belirlenecek olan ücretin Federasyon Yetkililerine tutanakla teslim edilmesinden sonra, yarışma anında Merkez Hakem Kuruluna yazılı olarak yapılacaktır. Merkez Hakem Kurulu yapılan itirazı, hak kaybı olmayacak bir zaman içinde değerlendirecektir. İtirazı haklı görülenlerin parası kulüplerine geri ödenecektir. Federasyon Yönetim Kurulunun belirlediği bu ücreti tutanakla federasyon yetkililerine teslim ettikten sonra itirazlarını yazılı olarak yapabileceklerdir.

 9. Şampiyona programı katılan takım sayısına bağlı olarak teknik toplantıda belirlenecektir.

 10. Takımlar, ilan edilmiş şampiyona fikstüründeki maçlarının başlangıç saatinden;

 1. 30 dakika önce takım esame listelerini maç protokol masasına vermeleri,

 2. Takım sporcularının maç başlangıç saatinden 10 dakika önce hakem kontrolü için ısınma alanın kenarında hazır olmaları gerekmektedir.

Maçın başlamasından 5 dakika önce hala havuz kenarında bulunmayan takımlar için ilk uyarı anonsu yapılacaktır. Bunu takiben 5 dakika ara ile 1 uyarı anonsu daha yapılacaktır. Uyarı anonsundan sonra hala havuz kenarında bulunmayan ve müsabakadan önce hakem kontrolü için talimatta belirtildiği şekilde hazır olmayan takımlar 8-0 hükmen mağlup kabul edilecekler ve disiplin kuruluna sevk edileceklerdir. İlk uyarı anonsundan sonra, son uyarı anonsu yapılmadan önce havuz kenarında hakem kontrolü için hazır hale gelen takımlar müsabakaya çıkacak ancak müsabaka programına uymadıkları için disiplin kuruluna sevk edileceklerdir.

 1. Maçlar sırasında oyun alanı içerisinde maça çıkan kulüplerin listesinde ismi yer almayan başka takımların sporcu/antrenör/idarecisi bulunması yasaktır.

 2. Müsabakalar uluslararası sualtı ragbisi kurallarına göre oynanacaktır. İlgili kurallar Federasyonumuzun internet web adresinden elde edilebilir (http://www.tssf.gov.tr).

 3. Havuzun yarışma için hazırlığı Teknik kurul üyeleri, MHK Başkanı, müsabaka baş hakemi ve TSSF İzmir İl Temsilcisi ile birlikte hazırlanacaktır. Kalelerin, kornaların, hakemler için sualtı tüplerinin ve kompresörün, sualtı kamerası, yarışma toplarının diğer araç gerecin gerekirse testlerinin yapılarak şampiyona sahasında bulundurulması TSSF tarafından organize edilecektir.

 4. Açılış ve kapanış seremonileri hazırlığı, protokol davetiyelerinin fakslanması, Bannerlar, Telsizler, Fotoğraf makinesi ve video, TSSF bayrağı ve afişleri, Spor toto afişleri, Madalya ve kupalar, Federasyondan yarışma mahalline kargolanması, yarışma bitiminde yarışma mahalline eksiksiz ve tam olarak teslim edilmesi şampiyonada görevli TSSF Organizasyon Komitesi, TSSF Sualtı Ragbisi Teknik Kurulu ve TSSF İzmir İl Temsilciliği tarafından sağlanacaktır.

 5. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Dopingle Mücadele Komisyonu tarafından, belirli bir hastalığı veya sağlık koşulları nedeniyle, yasaklı olan ilaçları kullanmak zorunda kalan sporcular için Tedavi Amaçlı Kullanım İzni (TAKİ) verilebilmektedir. Söz konusu izin için yapılan başvuru ve değerlendirme süreci, WADA'nın belirlediği Uluslararası Tedavi Amaçlı Kullanım İzni Standartları çerçevesinde yürütülmektedir. Bu çerçevede TAKİ izni verilebilmesi için;

 1. Sporcunun söz konusu yasaklı madde veya yöntemi uygulamadığı durumda sağlığının ciddi ölçüde tehlikeye gireceği,

 2. Tedavi amaçlı olarak söz konusu maddenin kullanımının sporcunun performansında anlamlı bir değişikliğe yol açmayacağı,

 3. Başka yasaklı olmayan hiçbir gerçekçi tedavi yönteminin bulunmadığının kanıtlanması gerekmektedir.

Tedavi Amaçlı Kullanım İstisnası Talimatı ve TAKİ formu, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin resmi web sitesinde Dopingle Mücadele kısmında yer almaktadır.

Bu çerçevede, TMOK Dopingle Mücadele Komisyonu' da TAKİ için yapılan başvurularda, söz konusu formun eksiksiz olarak doldurulması ve sporcunun hastalık veya sağlık durumu ile ilgili belgeleri ile başka tedavi seçenekleri ile sonuç alınamadığına ilişkin belgelerin forma eklenmesi gerekmektedir.

 1. Spor Genel Müdürlüğü (SGM) ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) arasında 24 Mayıs 2011 tarihinde imzalanan protokol uyarınca Türkiye’de dopingle mücadeleyi etkin bir şekilde yürütmek amacıyla Haziran 2011’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi bünyesinde “Dopingle Mücadele Komisyonu” kurulmuş, Komisyon tarafından hazırlanan “Türkiye Dopingle Mücadele Talimatı” 23 Eylül 2011 tarihinde Dünya Dopingle Mücadele Ajansı tarafından da onaylanarak yürürlüğe girmiştir.

Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA)’nın tüm ülkeler ve uluslararası federasyonlarca kabul edilmiş olan Dopingle Mücadele Kuralları (CODE) çerçevesinde hazırlanan “2015 Yılı Yasaklılar Listesi Uluslararası Standartları”nı resmi web sitemizde yayımlayarak Spor Kulüplerimizin, Antrenörlerimizin ve Sporcularımızın bilgisine sunulmuştur.

Buna göre Yurtiçi ve Yurtdışı tüm faaliyetlerde yaşanacak herhangi bir olumsuzlukta Kulüp, Antrenör ve Sporcuların ilgili talimatlarca belirlenen kuralları kabul etmiş sayılıp, gerektiğinde Federasyonumuz Disiplin Kuruluna sevk edilecektir.

 1. Bu talimatta yer almayan konularda Uluslar arası (CMAS) ve TSSF yarışma kuralları geçerli olup, gerektiğinde talimatta yer alan kurallarla ve diğer kurallarla ilgili değişiklikleri ve müsabaka tarih ve yer değişikliği yapmakla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanlığı yetkilidir.


.….../……/ 2017

TÜRKİYE SUALTI SPORLARI FEDERASYONU BAŞKANLIĞI’NA

28-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Alanya/ANTALYA ‘da yapılacak olan Sualtı Ragbisi U24 (24 Yaş Altı) Türkiye Şampiyonası’na katılmak üzere başvurumuz ile ilgili gereğinin yapılmasını arz ederim.

KULÜP YETKİLİSİ

İMZA

KAŞE

KULÜP TAM ADI

 

VARSA KULÜP ADI KISALTMASI
BULUNDUĞU İL

 

KULÜP YETKİLİSİ ADI SOYADI

 

KULÜP YETKİLİSİ TC KİMLİK NO
ANTRENÖR ADI SOYADI

 

KULÜP YETKİLİSİ/ANTRENÖR CEP TELEFONU

 

KULÜP ADRESİ
KULÜP TEL NO

 

KULÜP FAKS NO

  

KULÜP E-POSTA

 

BAYAN TAKIMI KATILIYOR MU?

EVET  HAYIR

SPORCU SAYISI………………

ERKEK TAKIMI KATILIYOR MU?

EVET  HAYIR

SPORCU SAYISI……………… 

KULÜP BANKA BİLGİLERİ

Kulübümüz sporcuları adına taahhuk edecek olan harcırah ödemesinin Kulübümüz tarafından yetkilendirilen aşağıda ismi belirtilen mutemetin hesabına ödenmesi hususnu arz ederim.

BANKA ADI
HESAP SAHİBİ ADI
IBAN NO
Not: Bu form 18 Nisan 2017 Salı tarihine kadar Federasyonumuz 0216 348 55 44 numaralı faksına gönderilmesi gerekmektedir.

sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

28-30 Nİsan 2017, Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Alanya/antalya iconOLİMPİk yüzme havuzu

28-30 Nİsan 2017, Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Alanya/antalya iconErcan Şerif Kaya3, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Antalya, 07450, Türkiye

28-30 Nİsan 2017, Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Alanya/antalya iconOdtü kapali yüzme havuzu kullanim kurallari

28-30 Nİsan 2017, Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Alanya/antalya iconSualtı Ragbisi Büyükler Türkiye Şampiyonası Gençlik Hizmetleri ve...

28-30 Nİsan 2017, Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Alanya/antalya icon2018 Sualtı Ragbisi 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma...

28-30 Nİsan 2017, Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Alanya/antalya iconOdtü kapalı Yüzme Havuzu, Faika Demiray Refika Aksoy yurtları, Ağaçlandırma...

28-30 Nİsan 2017, Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Alanya/antalya iconAdres Bilgileri Saray. Mh. Gsaray cad. Matbacılar-2 apt no: 15/1 alanya

28-30 Nİsan 2017, Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Alanya/antalya iconA.İ. B.Ü. YÜZme havuzu

28-30 Nİsan 2017, Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Alanya/antalya iconKurallari 26 Nisan 2017 tarihinden itibaren geçerlidir

28-30 Nİsan 2017, Alanya Belediyesi Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Alanya/antalya icon23. Dönem Grup (Nisan Haziran 2017) Açılması Planlana Seminerler


kullanım kılavuzu

© 2000-2020
kişileri
kilavuzu.com
.. Ev