Ek yerleşTİrme sonuçlarina göre kayit hakki kazanan adaylarin kayit iŞlemlerikilavuzu.com > kullanım kılavuzu > Evraklar
ÜNİVERSİTEMİZE 2014-2015 EĞİTİM-ÖGRETIM YILI

EK YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE KAYIT HAKKI KAZANAN ADAYLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

Ek Yerleştirmeyle Kayıt Hakkı Kazanan Adayların Dikkatine

Üniversitemize kayıt hakkı kazanan adaylar yerleştirildiği programın bulunduğu fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu binasında kayıtlarını 13-15 Ekim 2014 tarihleri mesai saatleri içinde yaptırabilirler.

İNTERNETTEN ÖN KAYIT İŞLEMLERİ

 • Önkayıt işlemleri için tıklayınız.  (http://obs.mehmetakif.edu.tr/oibs/ogrsis/ogr_on_kayit_op.aspx) (09 Ekim 2014 tarihinde sistem açılacaktır.)

 • İnternete bağlı bir bilgisayardan yukarıdaki adresine bağlanınız, açılan pencereye TC Kimlik numaranızı, baba adınızı ve doğum yılınızı yazıp giriş tuşuna basınız.

 • Gelen ekranda ÖSYM’den aldığımız bilgiler mevcut olup, bu bilgiler içerisinde eksik veya yanlış bilgi olması durumunda düzeltmeleri yapınız. ÖSYM’de mevcut olmayan diğer kişisel bilgileriniz boş olarak gelecektir, bu alanları doldurunuz.

 • Tüm alanları doğru bir şekilde tamamlayıp “Kaydet” tuşuna basınız. Sistem eksiklik veya hata olması durumunda size uyarı verecektir. Bu hataları düzeltip tekrar “Kaydet” tuşuna basınız. Kaydetme işlemini tamamladıktan sonra “Yazdır” tuşuna basarak yazıcıdan çıktısını alınız.

 • Ön kayıt işleminiz bitmiştir. Çıktısını aldığınız öğrenci ön kayıt belgesinin altındaki tarih ve imza alanını doldurunuz. 13-15 Ekim 2014 tarihleri arasında yerleştirme sonuç belgesini kesin kayda gelirken aşağıdaki evraklarla beraber “Öğrenci Ön Kayıt Belgesi”ni de getirerek kayıt bürosundaki görevlilere teslim ediniz.

 • Yukarıda belirtildiği şekilde kayıt işlemlerinden önce internet sayfamız üzerinden yapılması gereken bilgi giriş işlemleri yapılmamış veya bilgilerin eksik bırakılmış olması durumunda, adaydan bu işlemleri tamamlanması istenecektir. Dolayısıyla kesin kayıt günü bu işlemleri yapabilmek için zaman kaybedilecek ve işlemlerin tamamlanması zaman alacaktır. Bu nedenle mutlaka yukarıda anlatılan bilgi giriş işlemlerinin kesin kayıt gününden önce tamamlanmasına dikkat edilmelidir.

 • İsteğe bağlı hazırlık sınıfını okumak isteyen öğrencilerin ön kayıt bölümünde yer alan başvuru bilgileri bölümünde bulunan “isteğe bağlı hazırlık sınıfı okumak istiyorum” seçeneğini “evet” ya da “hayır” olarak işaretlemesi gerekmektedir.

KESİN KAYIT İÇİN İSTENİLEN ZORUNLU BELGELER

 • Adayın mezun olduğu liseden aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslı (başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz)

 

 • Nüfus Cüzdanının Örneği (Aslı görülmek suretiyle fotokopisi alınacaktır.) • 6 adet 4,5 x 6 (cm) ebadında fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır.)


 

 • Askerlik ile ilgili durumu olan öğrenciler www.turkiye.gov.tr sitesinden sorgulanarak ihtiyaç duyulduğu takdirde kayıt esnasında askerlik belgesi talep edilebilecektir. Bu nedenle önceden yukarıda belirtilen siteye girerek veya askerlik şubenize başvurarak askerlik durumunuzun kayıt işlemleri için bir engel taşıyıp taşımadığı bilgisini öğrenmeniz sizin için yararınıza olacaktır.


Sağlık Yüksekokulu’na kayıt yaptıracak adayların, Hemşirelik Programı için tam teşekküllü resmi bir hastaneden (Devlet Hastanesi veya Tıp Fakültesi hastaneleri), Acil Yardım ve Afet Yönetimi Programı için Tıp Fakültesi Hastanelerinden 2014-ÖSYM Kılavuzunda Bkz.

  UYARILAR

 • Evrakları teslim edip öğrenci belgenizi aldığınızda kayıt işleminiz sona erecektir.

 • Adayların kayıt için şahsen başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz, Ancak belgelenebilir mazereti olan aday kaydını, kanuni temsilcisi veya tayin edeceği vekili aracılığı (noter vekâleti) ile yaptırabilir.

 • Kesin kayıt için istenilen belgelerin onaysız sureti ve fotokopisi kabul edilmez. Aslını getirdiğiniz takdirde onay işlemi üniversitemizde de yapılabilecektir. Diploma ve mezuniyet belgelerinin asılları ile işlem yapılacağından dolayı, fotokopileri ve noter onaylı tasdikleri ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir

 • Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.

 • Öğrenim ücretini belirlenen süre içinde ödemeyenlerin kayıtları hiçbir şekilde yapılmaz.

 • Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.

 • İsteğe bağlı hazırlık sınıfını (1 yıl) okumak isteyen öğrenciler kesin kayıt zamanında “İsteğe Bağlı Hazırlık Kayıt Dilekçesini” doldurmalıdırlar.

Birinci öğretim programına kayıt yaptıracak öğrenciler, katkı payı yatırmayacaklardır.
İkinci öğretim programına kayıt yaptıracak öğrencilerin öğrenim ücretleri aşağıda belirtilmiş olup, herhangi bir halk bankası şubelerinden yatırılabilir.


 • Kayıt işlemlerinin daha hızlı ve seri bir şekilde yapılabilmesi için, öğrencilerin yatırmaları zorunlu olan öğrenim ücret bedelini kesin kayıt işleminden önce, Halk Bankasının herhangi bir şubesine yatırmaları gerekmektedir. Öğrenci öğrenim ücreti banka dekontu kesin kayıt için zorunlu bir evrak değildir. Çünkü kesin kayıt öncesinde yatırmış olacağınız öğrenim katkı bedeli, üniversitemiz öğrenci bilgi sistemine otomatik olarak aktarılacaktır. Bu nedenle sistemde görülecektir. Ancak herhangi bir olumsuzluk durumunda kayıt işlemlerinin aksamaması için, öğrenci öğrenim ücreti banka dekontunun bir örneğinin kayıt esnasında yanınızda bulunması yararlı olacaktır. Öğrenim ücretleri EFT, Havale ve Bankamatik aracılığı ile kesinlikle yatırılmayacaktır.
 • İlgili bankaya para yatırabilmeniz için http://obs.mehmetakif.edu.tr/oibs/ogrsis/noquery.aspx  linkinden T.C. Kimlik numaranızı girerek öğrenci numaranızı almanız gerekmektedir. Öğrenci numarası ile bankaya gidildiğinde ödenmesi gereken öğrenim ücreti tutarı belli olacaktır.2014-2015 ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI II. ÖĞRETM ÖĞRENİM ÜCRETLERİ


AKADEMİK BİRİMLER


II. ÖĞRETİM

2014-2015 Yılı

II. Öğretim Öğrenim Ücreti (YIL)

2014-2015 Yılı

II. Öğretim Öğrenim Ücreti

(GÜZ 1. YARIYIL)

Eğitim Fakültesi

1.027

514

Bucak Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik YO

1.155

578

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

770

385

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

770

385

Çavdır Meslek Yüksekokulu

770

385

Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu

770

385

Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

770

385

Gölhisar Meslek Yüksekokulu

770

385

Gölhisar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

770

385

Ağlasun Meslek Yüksekokulu

770

385

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Uzaktan Öğretim Programı

770

385

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu

770

385

İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi

1.155

578

Tefenni Meslek Yüksekokulu

770

385

Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu

1.155

578

Sağlık Yüksekokulu

1.155

578Kayıt işlemlerini birimler kendi binalarında yapacaklardır.
KAYIT YERLERİ (Merkez Yerleşkede) TELEFONLAR
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU 213 11 00

TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU 213 45 45

SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU 213 45 45
KAYIT YERLERİ (İstiklal Yerleşkesinde) TELEFONLAR
EGİTİM FAKÜLTESİ 213 40 00

VETERİNER FAKÜLTESİ 213 20 00

FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ 213 30 00

MÜHENDİSLİK–MİMARLIK FAKÜLTESİ 213 27 00

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ 213 25 00

SAĞLIK YÜKSEKOKULU 213 35 00

BURDUR MESLEK YÜKSEKOKULU 213 20 57

TURİZM İŞLETMECİLİĞİ ve OTELCİLİK Y.O. 213 44 00

İLAHİYAT FAKÜLTESİ 213 29 20

KAYIT YERLERİ (İlçe Yerleşkeleri) TELEFONLAR
BUCAK ZELİHA TOLUNAY TUİYO. 325 65 34

BUCAK HIKMET TOLUNAY MYO. 325 58 43

BUCAK EMİN GÜLMEZ TEK.BIL. MYO. 325 99 00

GÖLHISAR MESLEK YÜKSEKOKULU 411 63 82

GÖLHISAR SAĞLIK HİZMETLERİ MYO. 411 64 67

AGLASUN MESLEK YÜKSEKOKULU 731 33 21

TEFENNİ MESLEK YÜKSEKOKULU 491 25 62

ÇAVDIR MESLEK YÜKSEKOKULU 427 20 61
YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU 213 43 00

sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

Ek yerleşTİrme sonuçlarina göre kayit hakki kazanan adaylarin kayit iŞlemleri iconFakültemizi Kazanan Öğrencilerimizin Kayıt ve Sonrası İşlemleri

Ek yerleşTİrme sonuçlarina göre kayit hakki kazanan adaylarin kayit iŞlemleri iconOrmandan tahsisli araziler kayıt işlemleri ( Veri Giriş Görevlisi...

Ek yerleşTİrme sonuçlarina göre kayit hakki kazanan adaylarin kayit iŞlemleri iconNot: Konu ile ilgili yeni gelişmeler olması durumunda kayıt tarihleri...

Ek yerleşTİrme sonuçlarina göre kayit hakki kazanan adaylarin kayit iŞlemleri iconSınav ve sınav sonrası işlemlere ilişkin kurallar bu kılavuzda yer...

Ek yerleşTİrme sonuçlarina göre kayit hakki kazanan adaylarin kayit iŞlemleri iconDers Kayıt İşlemleri

Ek yerleşTİrme sonuçlarina göre kayit hakki kazanan adaylarin kayit iŞlemleri iconDers Kayıt İşlemleri

Ek yerleşTİrme sonuçlarina göre kayit hakki kazanan adaylarin kayit iŞlemleri iconKullanici kayit iŞlemleri

Ek yerleşTİrme sonuçlarina göre kayit hakki kazanan adaylarin kayit iŞlemleri iconDers kayit iŞlemleri

Ek yerleşTİrme sonuçlarina göre kayit hakki kazanan adaylarin kayit iŞlemleri iconDers Kayıt İşlemleri

Ek yerleşTİrme sonuçlarina göre kayit hakki kazanan adaylarin kayit iŞlemleri iconE-devlet kapisi kayit iŞlemleri


kullanım kılavuzu

© 2000-2018
kişileri
kilavuzu.com
.. Ev