Word 2010 programı kelime işlemci programıdır. Metinleri, görselleri ve grafikleri kağıt ortamına dökebileceğimiz bir programdır. Word dosya uzantısı 2003’teWORD 2010 DERS NOTLARI

Word 2010 programı kelime işlemci programıdır. Metinleri, görselleri ve grafikleri kağıt ortamına dökebileceğimiz bir programdır. Word dosya uzantısı 2003’te “.doc” 2007 ve 2010’da “.docx” tir.

Alt tuşuna bastığınızda Word programında tüm düğmelerin kısayolu görüntülenir.

Word 2010 klavye kısayolları:

Word programında fare ile düğmelerin üzerine gittiğinizde kısayolları görüntülenir.

Ctrl-Z : Geri al Ctrl-N: Yeni belge oluştur Ctrl-F:Bul

Ctrl-S: kaydet Ctrl-P: yazdır Ctrl-shift-A: Altı çizili

Ctrl-K: kalın ctrl-T: italik(eğik) F1: yardım

Ctrl-H: Değiştir ctrl-O: Aç F12: Farklı kaydet

Word programı Arayüzü:Word programı Başlat—Tüm programlar---Microsoft Office altında yer alan Word 2010 tıklanarak açılır.

Sekmeler Word programında varsayılan olarak üstte yer alır ancak siz isterseniz bu sekmeleri sağ üstte yer alan yukarı ok işareti gizleyebilirsiniz.DOSYA MENÜSÜ:

Diğer Office programlarında da olan Bu düğme ile pek çok ortak işlem yapılır. (kaydetme, yazdırma gibi. )

Dosya---kaydet ve farklı Kaydet işlemleri:

Kaydet ile kayıtlı belgenin üzerine kayıt işlemi yapılır.

Farklı kaydet ile ise Belge farklı bir yere ya da farklı uzantı ile kaydedilebilir.

Dosyayı Şifre Vererek kaydetme:

Farklı Kaydet penceresinin alt kısmında yer alan Araçlar düğmesi ve ardından genel seçenekler düğmesi tıklanarak parola seçenekleri görüntülenir.

Açma Parolası: parolayı bilmeyen biri belgeyi açamaz

Değiştirme parolası: belge açılır ancak üzerinde değişiklik yapılmaz.

Dosyayı PDF olarak Kaydetme:

Farklı Kaydet penceresinde yar alan Kayıt Türü seçeneğinden Pdf seçilerek kayıt yapılır.

Dosyayı Şablon olarak Kaydetme:

Farklı kaydet seçeneği ile belge şablon olarak kaydedilebilir. Bu sayede belgede kendinize ait logonuz ya da imzanız sabit kalabilir.

Dosya Açma İşlemi:

Dosya menüsünde yer alan aç işlemi ile ya da ctrl-o kısayolu ile kayıtlı olan bir belge açılabilir.

Kapat Düğmesi:

Açık olan Word belgesini kapatır.

Çıkış Düğmesi:

Word programını kapatır.

Bilgi Düğmesi:

Belgenizle ilgili bilgileri özet halinde gösterir.

En son Düğmesi:

En son kullanılan Word belgeleri görüntülenir.

Yeni Düğmesi:

Yeni bir Word belgesi oluşturmak için kullanılır. Kısayol tuşu Ctrl-N

Yazdırma İşlemi:

Dosya menüsünde yer alan yazdır düğmesi ile yazdırma ile ilgili ayarlar yapılır.Ayarlar bölümünden Tüm sayfa yazdırılabileceği gibi sadece istenilen sayfalar da yazdırılabilir.

Sayfalar kısmına 7-12 yazılırsa 7 ile 12 dahil aralardaki sayfalar yazdırılır.

7,12 yazılırsa 7. Ve 12. Sayfalar yazdırılır.

Yönlendirme ile sayfa yatay ya da dikey olarak ayarlanır.

Dosya- Seçenekler düğmesi ile Word belgesinin genel ayarları yapılır bu ayarlar belge kapatıp açılsa bile silinmez. (yazım denetimi, otomatik kaydetme gibi ayarlar )

HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ:

Bu menüde yer alan düğmeleri kullanarak işlemleri hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

  1. GİRİŞ SEKMESİ:

Bu sekmede Pano, Yazı tipi, paragraf, stiller ve düzenleme gibi işlemleri yapabilirsiniz. Tüm sekmeler bölümlerden her bölümün altında yer alan ek özellikleri açabileceğiniz düğmeler vardır.

    1. Pano Bölümü:

Pano bölümünde kesme, kopyalama yapıştırma gibi işlemler yapılır. Ctrl-X Ctrl-C Ctrl-VYapıştırma seçenekleri sağdan sola; kaynak biçimlendirmeyi koru, biçimlendirmeyi birleştir, yalnızca metni koru.

Biçim Boyacısı:

Metnin sadece kendini değil biçim özelliklerini de kopyalamak için kullanılır.

    1. Yazı Tipi Bölümü:

Yazının tipi, boyutu, altı çizili kalın, eğik üstü çizili gibi ayarları yapılır.

Metin Seçme İşlemleri:

Word programında 2 kere tıklandığında kelime seçilir. 3 kere tıklandığında paragraf seçilir. Ctrl tuşuna basılarak her hangi bir yere tıklandığında cümle seçilir. Bir satır seçmek için seçilecek satırın başına gelinir ok işareti olduğunda sol tıklanır. Ayrıca imleci bir yere sabitleyip shift ve yön tuşları ile de seçim yapılabilir. Shift- home imlecin bulunduğu yerden satır başına seçim yapar. Shift-end ise tam tersi seçim yapar. Ctrl –A metnin tümünü seçer. Ardışık seçim için shift, ardışık olmayan seçim için ctrl kullanılır.

Paragraf Bölümü :

Paragraf bölümü ile paragraflar üzerinde hizalama ve biçimlendirme işlemi yapılır.Stiller Bölümü:

Bu bölümde yer alan hazır stillerle metninize biçimlendirebilir belgenizde bir standart oluşturabilirsiniz.

Düzenleme Bölümü:

Bu bölümde yer alan düğmeler ile bulma değiştirme ve seçme işlemi yapılır. Bu işlemler Ctrl-f (bul) ve ctr-h (değiştir) ile de yapılabilir.

  1. EKLE SEKMESİBu sekmede sayfa tablo, çizim, bağlantı, metin, simge ekleme işlemleri yapılır.

Sayfalar Bölümü:

Bu bölümde yer alan düğmeler sayesinde belgenize bir kapak sayfası, boş sayfa ve sayfa sonu ekleyebilirsiniz.

Kapak sayfası: hazır kapak ekler.

Boş sayfa: imlecin bulunduğu yerden itibaren boş sayfa ekler.

Sayfa Sonu: diğer sayfanın başına geçilir (ctrl-Enter)

Tablolar Bölümü:

Bu bölümde yer alan tablo açılır düğmesi ile belgenize tablo ekleyebilirsiniz.

Tablo oluşturulurken satır ve sütun sayıları sayılarak en fazla satır ve sütun dikkate alınarak tablo oluşturulur. Çünkü eksik bir satır ve sütun problemdir. Ancak fazla olursa birleştirme yapılabilir.

Ürünler ve toplam üretim miktarları

Mevsimler

ihracat

İthalat

Fire

Toplam Üretim

İlkbahar

Kış

Sonbahar

Yaz

Elma

Nar

Armut

Çilek

Örnek tablomuzu adım adım çizelim.

Ekle ---tablo---tablo ekle seçeneği ile tablo ekleyeceğiz.

Tablomuzu ekledikten sonra birleştirilecek satır ve sütunları seçip sağ tıklayarak hücreleri birleştir seçilir. Ya da Düzen sekmesinden yapılır. Tablomuzun iskeletini ayarladıktan sonra veri girişi yapılır. Daha sonra Düzen sekmesi altından metin yönü ve hizalama ayarlanır. Tasarım sekmesinden tablomuza hazır stiller ekleyebilirsiniz.

Çizimler Bölümü:Bu bölümdeki düğmeleri kullanarak resim, küçük resim, şekil, smartart, grafik, ekran görüntüsü ekleme işlemleri yapılır.

Resim Ekleme İşlemi:

Ekle---Resim düğmesi ile bilgisayarda kayıtlı resimler çalışmaya eklenebilir. Eklenen resmi tıkladığımızda üst bölümde Biçim altında yer alan düğmeler ile görsel üzerinde düzenlemeler yapılabilir.Resim Araçları--- Biçim Sekmesi

Bu bölümde yer alan Düzeltmeler menüsü ile görsel üzerinde netleştirme- bulanıklaştırma, parlaklık- karşıtlık ayarları yapabilirsiniz.Yerleştir Bölümü:

Bu bölümde yer alan düğmeler ile görseli yerleştirme işlemleri yapabilirsiniz.Boyut Bölümü:

Bu bölümde kırpma düğmesi ile resmi başka bir programa ihtiyaç duymadan kırpabilirsiniz.

Hazır değerler girerek resmin boyutunu da değiştirebilirsiniz.Küçük Resim Ekleme İşlemi:

Ekle sekmesinde yer alan küçük resim düğmesini tıklayarak küçük resim ekleme işlemini başlatabilirsiniz. Bu düğmeyi tıkladığınızda çalışma alanının sağında küçük resim bölümü açılır. Burada git düğmesine tıkladığımızda Word içerisinde yer alan küçük resimler listelenir. Eklenmek istenilen küçük resim çift tıklayarak imlecin bulunduğu yere eklenmesi sağlanır.Şekil Ekleme İşlemi:

Ekle sekmesinde yer alan şekiller düğmesini tıklayarak çalışma alanına şekil ekleyebilirsiniz.

Çalışma alanımıza bir ok ekleyelim.

Bu oku tıkladığınızda üst kısımda Biçim menüsünden düğmeler ile şekil üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.Eklediğiniz şekillere yazı eklemek için şekil üzerinde sağ tıklayarak Metin ekle seçeneği kullanılır.

SmartArt Ekleme İşlemi :

Ekle sekmesindeki bu özellik ile belgenize akıllı şekil ekleyebilirsiniz.

Grafik Ekleme İşlemi:

Grafik eklerken Word programı excel programından yardım alır. Ekle—grafik seçilerek işlem yapılır.

Ekran Görüntüsü Alma İşlemi:

Bu işlemi yapmak için Ekle sekmesindeki Ekran görüntüsü düğmesi kullanılır.Bağlantılar Bölümü:

Bu bölümde yer alan köprü ile belirli bir dosyaya, internet sayfası vb. bağlantı yapabilir, yer işaretleri ile belge içerisinde hızla gezebilir, çapraz başvuru ile aynı belgede bulunan bir ögeye bağlantı oluşturabilirsiniz.

Köprü Ekleme:

Bir metne, bir şekle vb. köprü ekleyebilirsiniz. Örneğin: “Google a gider” yazın ve bu metni seçili hale getirip ekle sekmesinden Bağlantılar bölümünde yer alan köprü düğmesini tıklayın. Dilerseniz metni seçtikten sonra köprü seçeneğine farenin sağ tuş menüsünden de ulaşabilirsiniz.Köprüyü oluşturduktan sonra adrese gitmek için metin üzerinde ctrl tuş ile basılır. Köprü üzerinde düzenleme, kopyalama, köprü kaldırma gibi işlemleri metnin üzerinde sağ tıklanarak yer alan düğmeler ile yapabilirsiniz.Üstbilgi ve Altbilgi Bölümü:

Bu bölümü kullanarak belgenizin tüm sayfalarında yer alacak altbilgi, üstbilgi, sayfa numarası ekleme işlemleri yapabilirsiniz.Üstbilgi ve Altbilgi Ekleme İşlemi:

Birden fazla sayfadan oluşan belgelerde tüm sayfalarda yer almasını istediğimiz ögeler için üstbilgi, altbilgi bölümü kullanılır. Ekle sekmesinden üstbilgi ya da altbilgi kullanılarak belgenize üstbilgi ya da altbilgi ekleyebilirsiniz. Diğer bir yöntem olarak belgedeki sayfanın üst bölümünde çift tıklayarak ta üstbilgi ya da altbilgi ekleyebilirsiniz.Eklediğiniz üstbilgiye metin ekleyerek bu metnin tüm sayfalarda görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Sayfa Numarası Ekleme İşlemi:

Ekle sekmesinde yer alan sayfa numarasına tıkladığınızda sayfalarınıza ekleyeceğiniz numaraların konumunu belirleyebilirsiniz.“Sayfa numaralarını biçimlendir” seçeneği ile aşağıda açılan pencereden sayı biçimini ve başlangıç değerini belirleyebilirsiniz. Sayfa numarası kaldır düğmesi ile de sayfa numaralarını silebilirsiniz.Metin Bölümü:

Bu bölümde yer alan düğmeler ile metin kutusu ekleme, wordart ekleme, büyük harf ekleme, tarih saat ekleme gibi işlemleri yapabilirsiniz.Metin Kutusu Ekleme İşlemi:

Belgenize metin ekleme işlemi yaparak metni belge içerisinde istediğiniz alana taşıyabilirsiniz. Bu menü ile isterseniz hazır tasarım metin kutularını seçebilirsiniz. Dilerseniz alt kısımda yer alan metin kutusu çiz seçeneği ile istediğiniz boyutta metin kutusu oluşturabilirsiniz.

Wordart Ekleme :

Ekle sekmesinde yer alan wordart düğmesi ile belgenize süslü yazılar ekleyebilirsiniz.Büyük Harf Özelliğini Kullanma :

Ekle sekmesinde yer alan Büyük harf özelliği ile genellikle paragrafların ilk harfi büyük yazmak için kullanılır.Tarih ve Saat Ekleme İşlemi:

Ekle sekmesinde yer alan tarih ve saat düğmesine tıkladığınızda tarih ve saat iletişim penceresi açılır. Burada yer alan otomatik olarak güncelleştir işaretlenirse belgenize tarih ve saat otomatik olarak eklenecektir.Denklem ve Simge Ekleme İşlemi:

Ekle sekmesinde yer alan denklem ve simge düğmeleri ile belgenize hazır denklemler ve klavyenizde olmayan özel karakterler ekleyebilirsiniz.Yeni denklem ekle seçilerek aşağıdaki denklem elemanları ile de denklemler oluşturulabilir.SAYFA DÜZENİ SEKMESİ:

Bu sekmede temalar, sayfa yapısı, sayfa arka planı, paragraf ve yerleştir bölümleri yer alır. Sayfanın düzeni ile ilgili kenar boşluğu ayarlama, sayfanın yatay dikey ayarlarını yapma vb. işlemleri bu sekmede yer alan düğmeleri kullanarak yapabilirsiniz.Temalar Bölümü:

Bu bölümde yer alan düğmeler sayesinde belgenizde yer alan metinlere hazır temalar uygulayabilirsiniz.

Sayfa Yapısı Bölümü:

Çalışma sayfasının kenar boşlukları, yatay-dikey ayarı kağıt boyutu, sütun ayarlamaları vb. işlemlerin yapıldığı bölümdür.

Kenar Boşlukları Ayarlama İşlemi:

Word belgenize varsayılan olarak sağdan, soldan, üstten ve alttan 2,5 cm kenar boşluğu oluşturulur. Sayfa Düzeni sekmesinde yer alan kenar boşlukları düğmesinde yer alan hazır değerler ile sayfanızın kenar boşluğunu belirleyebilirsiniz.Yukarıdaki ekranda en alt kısımda yer alan özel kenar boşlukları düğmesini tıklayarak açılan pencereden kenar boşluklarını kendiniz de belirleyebilirsiniz. Bu ekrandan sayfanızın yatay-dikey ayarlarını da belirleyebilirsiniz.Sayfanın Yatay ve Dikey Ayar İşlemi:

Sayfa Düzeni sekmesinde yer alan Yönlendirme menüsünden sayfanın yatay-dikey ayarlarını yapabilirsiniz.Sayfanın Boyutunu Belirleme İşlemi:

Sayfa Düzeni sekmesinde yer alan Boyut düğmesini kullanarak varsayılan olarak yer alan A4 boyutunu değiştirebilirsiniz. Örneğin iş yerinizde A3 boyutundaki kağıttan çıktı alabileceğiniz bir yazıcı varsa boyutu A3 yapıp daha sonra çıktı alabilirsiniz.Sütunlar İşlemi:

Sayfa Düzeni sekmesinde yer alan Sütunlar düğmesini kullanarak sayfalarınızı sütunlara ayırabilirsiniz. Bu düğmeye tıkladığınızda açılan menüden hazır sütunlar seçebilirsiniz.Yukarıdaki ekranda yer alan diğer sütunlar tıklanarak daha detaylı işlem yapabilirsiniz.Sütunlar konusunda dikkat edilmesi gereken nokta sütunlara bölmek istediğiniz metni seçtikten sonra işlem yapmaktır. Aksi halde tüm belge sütunlara bölünür. Yukarıdaki pencerede yer alan uygulama yeri açılır menüsündeki düğmeler bu konuda size yardımcı olacaktır.

Örneğin 5 sayfalık belgeniz var seçim yapmadan sütun sayısını 2 yaptınız. Daha sonra 3. Sayfadan itibaren sütun sayısının 3 olmasını istediniz. 3. Sayfanın başına imlecinizi getirip diğer sütunlar düğmesi ile açmış olduğunuz sütunlar iletişim penceresinden 3 sütunu belirleyip uygulama yeri olarak bu noktadan ileriye seçeneğini seçerseniz sayfanızın 3. Sayfa ve sonrası 3 sütuna bölünür.

Kesmeler İşlemi:

Kesmeler işlemi sayesinde sayfa içerisinde sayfa sonu, bölüm sonu, sütun sonu gibi işlemler yapabilirsiniz. Kesme türlerinin açıklamaları da yanlarında yer alır.Bu bölümde en sık kullanacağımız kesme türü bölüm sonu---sürekli olacaktır. Örneğin bölüm sonu sürekli seçeneğini seçerek aynı sayfada farklı sayfaları iç içe kullanabilirsiniz.

Örnek olarak sayfanızın üst kısmını tek sütun olarak kullandınız orta bölümde sayfanızı 3 sütunlu kullanmak istiyorsanız üst kısmı yazdıktan sonra kesme seçeneğinde bölüm sonu—sürekli seçeneğini seçerek sayfanızı bu bölümden itibaren farklı bir sayfa gibi oluşmasını sağlayabilirsiniz. Bu özellik il belgenizin bazı kısımlarında kağıdı yatay bazı kısımlarında dikey kullanabilirsiniz.

Satır Numaraları İle Satırları Numaralandırma İşlemi:

Sayfa Düzeni sekmesinde yer alan Satır Numaraları düğmesini tıkladığınızda aşağıdaki ekran ile karşılaşırsınız.Bu bölümde yer alan sürekli düğmesi her satırın numaralandırılmasını sağlar. Sürekli seçeneği sonrası satır başları aşağıdaki örnekteki gibi görünür.Heceleme İşlemi:

Normalde Word programında kelimeler satır sonuna sığmadığında alt satıra geçer. Dilerseniz sayfa düzeni sekmesinde yer alan heceleme düğmesi altında yer alan otomatik seçeneği ile sığmayan kelimelerin hecelenmesini sağlayabilirsiniz.Sayfa Arka Planı Görünümü:

Bu bölümdeki düğmeler kullanılarak filigran, arka plan ve sayfa kenarlığı işlemleri yapılır.

Filigran Ekleme İşlemi:

Çalışma sayfası arka planına silik bir şekilde eklenen metin ya da resimlere filigran denir. Sayfa düzeni sekmesinde yer alan filigran---özel filigran seçeneği ile ulaşılır. Eklenen filigranlar tüm sayfalarda görüntülenir.Sayfa Rengini Belirleme:

Sayfanızın arka plan rengi normalde beyazdır. Ama siz istediğiniz rengi belirleyebilirsiniz. Sayfa rengi açılır menüsünde yer alan dolgu efekleri ile sayfanızı doku, desen, resim ile doldurabilirsiniz.Sayfa Kenarlıkları:

Sayfa Düzeni sekmesinde yer alan sayfa kenarlıkları düğmesi ile sayfalara kenarlıklar ekleyebilirsiniz. Stil bölümünden bir kenarlık stili belirleyebilir ve bu stil için renk, genişlik değeri ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz resim bölümünden sayfa kenarlığını hazır resimlerden seçebilirsiniz.Paragraf Bölümü:

Paragraf Bölümünü kullanarak sol ve sağ girintileri(boşlukları) ve paragraftan önce ve sonra bırakılacak boşlukları belirleyebilirsiniz.İşlem yapmak istediğiniz paragrafın herhangi bir yerine fare ile tıkladıktan sonra sol, sağ, önce, sonra boşlukları ilgili düğmelerden ayarlayabilirsiniz.

Yerleştir Bölümü:

Yerleştir Bölümü ile belgenize eklediğiniz resim, şekil, metin kutusu gibi ögelerin konumu ile ilgili ayarlamalar yapabilirsiniz.Bu bölümde yer alan konum açılır menüsü ile seçmiş olduğunuz nesnenin ekrandaki konumunu ayarlayabilirsiniz.

Metni kaydır bölümünde yer alan düğmeler ile seçili ögenin nasıl hizalanacağını belirleyebilirsiniz.

Kare seçeneği ile metin varsa metin nesnenin etrafına yerleşir.

Sıkı seçeneği de kare gibidir ancak sıkı seçeneği ile resim kenarında boş kalan yerlere de metin gelir.

Metnin arkasında önüne seçenekleri ile de öge ve metni ayarlayabilirsiniz.

Sıralama İşlemleri:

Sıralamasını değiştirmek istediğiniz şekli seçip sayfa düzeni sekmesinde yer alan yerleştir alanından arkaya veya öne ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz nesne üzerinde sağ tıklayarak ta ayarlayabilirsiniz.BAŞVURULAR SEKMESİ:

Bu sekme Word programının gelişmiş özelliklerini bünyesinde barındırır. (içindekiler, dipnot gibi )

İçindekiler Tablosu Oluşturma

Başvurular sekmesinde yer alan İçindekiler düğmesi ile oluşturulur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta başlıklara Giriş Sekmesinde yer alan stillerin uygulanmasıdır.Dipnot Sonnot Ekleme:

Dipnot ve sonnot ekleme işlmeleri benzerdir. Dipnotta notlar aynı sayfanın sonuna, sonnotta ise belgenin sonuna eklenir. Dipnot ve sonnot eklenirken öncelikle ekleme yapılmak istenen metin seçilir daha sonra işlem yapılır.GÖZDEN GEÇİR SEKMESİ

Bu sekme sayesinde belge üzerinde yazım ve dilbilgisi kontrolü, sözcük sayımı, açıklama ekleme, değişiklikleri izleme, koruma gibi işlemleri yapabilirsiniz.Yazım ve Dilbilgisi Denetleme İşlemi:

Word programında Türkçeye aykırı bir kelime yazıldığında altını kırmızı şekilde çizer bu hataları düzeltmek için gözden geçir sekmesinde yer alan yazım ve dilbilgisi düğmesine tıklanır. Ya da klavyeden F7 tuşuna basılır. Tek tek metin üzerinde dilbilgisi kontrolü yapmak için üzerinde sağ tıklanır.Sözcük Sayımı:

Gözden geçir sekmesinde yer alan Sözcük Sayımı düğmesi ile belgenizin istatistik bilgisine ulaşırsınız.Açıklamalar Bölümü:

Bu bölümde yer alan düğmeler ile belgeniz üzerinde herhangi bir ögeye veya seçili metne açıklama ekleyebilirsiniz.Sayfayı koruma ve Biçimlendirmeyi Kısıtlama İşlemi:

Gözden geçir sekmesinde yer alan Koru bölümünde yer alan Biçimlendirmeyi kısıtla düğmesi kullanılarak belgenin biçim olarak değiştirilmesi engellenir. Dilerseniz belge üzerinde hiçbir değişiklik yapılmasını istemiyorsanız değişiklik yok (salt okunur) u işaretleyebilirsiniz.GÖRÜNÜM SEKMESİ

Bu sekme isminde de anlaşılabileceği gibi görünüm ile ilgili özelliklerin ayarlandığı yerdir.

Belge Görünümleri Bölümü:Sayfa Düzeni: Word programının varsayılan görünümüdür.

Tam Ekran Okuma: Belgelerin yan yana okunmasını sağlar.

Web Düzeni: Belgenin web sayfası olarak nasıl görüneceğini gösterir.

Anahat: Alt başlıklar halinde belgeleri görüntülemek için kullanılır.

Taslak: Belgeye eklenen kesmeleri görmek için kullanılır.

Göster Bölümü:

Cetvelin, kılavuz çizgilerinin ve gezinti bölümünün görüntülenip görüntülenmeyeceğinin ayarlanacağı bölümdür.Yakınlaştır Bölümü:

Bu bölümde yer alan düğmeler ile çalışma alanının yakınlaştırma derecesi ayarlanır. Ayrıca durum çubuğundan da belgenin yakınlaştırma ayarı yapılabilir.
sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

Word 2010 programı kelime işlemci programıdır. Metinleri, görselleri ve grafikleri kağıt ortamına dökebileceğimiz bir programdır. Word dosya uzantısı 2003’te iconCreating reference list in a scientific r e search by using of fi ce word 2010

Word 2010 programı kelime işlemci programıdır. Metinleri, görselleri ve grafikleri kağıt ortamına dökebileceğimiz bir programdır. Word dosya uzantısı 2003’te iconTez Yazımı İçin Microsoft Office Word ve Excel

Word 2010 programı kelime işlemci programıdır. Metinleri, görselleri ve grafikleri kağıt ortamına dökebileceğimiz bir programdır. Word dosya uzantısı 2003’te iconBrand awareness and percieved quality effects on brand preference,...

Word 2010 programı kelime işlemci programıdır. Metinleri, görselleri ve grafikleri kağıt ortamına dökebileceğimiz bir programdır. Word dosya uzantısı 2003’te iconA)Alt Dosya Planı: Birimler tarafından talep edilen standart dosya...

Word 2010 programı kelime işlemci programıdır. Metinleri, görselleri ve grafikleri kağıt ortamına dökebileceğimiz bir programdır. Word dosya uzantısı 2003’te iconTest uygulanacak kişiye bir kâğıt, bir kurşun kalem ve bir silgi...
«Bir İnsan Çiz!» demekle ona, kendiyle eş cinste veya karşı cinse ait bir resim çizebilme özgürlüğü tanınmıştır. Bu öncelik kimi...

Word 2010 programı kelime işlemci programıdır. Metinleri, görselleri ve grafikleri kağıt ortamına dökebileceğimiz bir programdır. Word dosya uzantısı 2003’te iconÇalişma programi ve ücretlendiRİlmesi Fitness kelime anlamı olarak "Sağlıklı ve formda olmak"

Word 2010 programı kelime işlemci programıdır. Metinleri, görselleri ve grafikleri kağıt ortamına dökebileceğimiz bir programdır. Word dosya uzantısı 2003’te iconOturum gündeminin 6 ıncı maddesini oluşturan sağlık, güvenlik ve...

Word 2010 programı kelime işlemci programıdır. Metinleri, görselleri ve grafikleri kağıt ortamına dökebileceğimiz bir programdır. Word dosya uzantısı 2003’te iconMicrosoft Excel yazılımı bir hesap tablosu programıdır. Excel, her...

Word 2010 programı kelime işlemci programıdır. Metinleri, görselleri ve grafikleri kağıt ortamına dökebileceğimiz bir programdır. Word dosya uzantısı 2003’te iconLatex her türlü belgenin yazımında kolaylık sağlayan bir dizgi programıdır....

Word 2010 programı kelime işlemci programıdır. Metinleri, görselleri ve grafikleri kağıt ortamına dökebileceğimiz bir programdır. Word dosya uzantısı 2003’te icon1. 1 İşlemci ve Cep Bellek


kullanım kılavuzu

© 2000-2018
kişileri
kilavuzu.com
.. Ev